♦♦♦  > 

Úvod

O nás

Milí přátelé, 

 

vyvinuli a vyrobili jsme něco nového. Nové z pohledu využití energie slunce a výroby elektrické energie z fotovoltaických panelů. Už to nejsou jen fotovoltaické elektrárny, které při nekontrolované výstavbě způsobují nestabilitu rozvodných soustav při nejednou vysoko nastavených výkupních cenách, které v konečném důsledku plošně zdražují cenu elektřiny. Tyto negativa nejednou převažují nad nespornými pozitivy ekologické výroby elektrické energie ze slunce. Světovým problémem je uskladnění vyrobené elektrické energie. Nejběžnějším způsobem je uskladnění do baterií, ale i při tomto procesu potřebujeme přídavné elektronické zařízení a samotná využitelnost má své hranice.

A kde se dá elektřina ještě uskladnit bez velkých investic? No přece do vody. Do nádoby ohřívače vody. Touto cestou jsme se vydali a dosáhli jsme cíle. Vyrábíme ohřívače vody, které pro ohřev používají elektrickou energii z fotovoltaických panelů. Naším patentovaným řešením je regulace tepelných ochranných prvků a dvou spirál. Přesto, že vyrobený stejnosměrný proud je přímo napojen na topnou spirálu, dokážeme bezpečně odpojit spirály od zdroje a náš systém umožňuje využít přebytek stejnosměrného proudu na další využití. Může se využít na ohřev dalšího bojleru Logitex v druhé koupelně, na výrobu vlastní elektřiny, na topení napájené stejnosměrným proudem, na nabíjení baterií a podobně. My nevyrábíme polo funkční zařízení, které výrobci deklarují jako fotovoltaický ohřev vody a jaksi zapomínají vysvětlit lidem, že pokud se bojler nenahřeje proudem ze sítě na nastavenou hodnotu a přitom svíti slunce, vyrobený proud z fotovoltaických panelů žádnou vodu neohřívá. My vyrábíme skutečný ohřev vody fotovoltaikou a naše společné výrobky s DZ Dražice získávají uznání a ocenění po celém světě. Jednoduché a účinné. Takové zadání jsme si dali a tak fungují i naše ohřívače vody.

Náš vývoj však jde stále dopředu. V roce 2012 jsme připravili nové modelové řady "M" a "M+K" a pokračujeme dál. Začátkem roku 2013 jsme uvedli na trh nový model LX ACDC/M+KW 200 L. Je to speciální zásobník pro plynové a elektrické kotle. V druhém pololetí 2013 jsme začali na trh dodávat 300 L stacionární zásobník s možností připojení od 1-6 kW z fotovoltaického zdroje a začátkem roku 2014 jsme nabídku rozšířili o nádoby objemu 300 – 1000 L na ohřev pitné vody. V druhém pololetí 2014 jsme uvedli na trh Fotovoltaické topení. Počátkem roku 2015 jsme k závěsným ohřívačům vody 100 L až 200 L přidali nové funkce jako například bezpotencionální připojení a ON/OFF GRID. Od května 2015 uvedeme na trh v Evropě vynikající technický doplněk k našim hybridním systémům. Je to LXDC POWER BOX 1-2 kW DC, který zvyšuje elektrické napětí z fotovoltaických panelů při nízkém slunečním svitu, čímž výrazně zvyšujeme výkonnost našich systémů a dokážeme posunout hranici využitelnosti výroby elektřiny z fotovoltaických panelů na 99,5%, co patří k nejefektivnějšímu využití ekologicky vyrobené elektřiny na světě.. Chceme, aby naše výrobky přinášeli lidem užitek a radost. Chceme, aby měli dobrý pocit z toho, že přispívají k ochraně životního prostředí. A chceme, aby se při doručení faktury za elektřinu nebo plyn objevili spokojené úsměvy na tvářích lidí, kteří si ohřívají vodu našimi výrobky.

Významným datem byl 1. červenec 2013, kdy jsme začali společne vyrábět hybridní ohřívače s DZ Dražice, čímž máme zaručenou mimořádně dobrou kvalitu v oblasti smaltování, dílenského zpracování i dlouhou bezporuchovou životnosti. Společně s DZ Dražice jsme začali dodávat hybridní ohřívače vody LOGITEX do celé Evropy. Komplení výrobky DZ Dražice zde.

Věnujte prosím pár minut pročtení naší stránky. Kromě katalogu nezapomeňte na Návody na použití, které jsou v sekci Dokumenty a přečtěte si i  Časté otázky. A pokud i přesto budete potřebovat nějakou konzultaci, vždy Vám rádi písemně zodpovíme Vaše dotazy na email. adrese logitex@logitex.cz.

Vyrobeno v:
Prodej výrobků v ČR:
Družstevní závody Dražice - strojírna, s.r.o.
Dražice 69
294 71  Benátky nad Jizerou 
ČESKÁ REPUBLIKA

Prodej a montáž zabezpečují výhradně certifikované firmy
s oprávněním na montáž fotovoltaického zařízení.

Seznam prodejců ZDE.

Výrobce:
Informace o produktech:

Ing. Martin Grygar
LOGITEX, s.r.o.
020 01  Púchov

Telefón: +420 727 968 478
Email: martin.grygar@dzd.cz

© 2016 LOGITEX, s.r.o.  |  Stránky generuje CMS systém ac.web, poháňaný elektrickou energiou vyrobenou systémom LOGITEX.